Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me: Rruga drejt BE kalon nga Parlamenti i plotë

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet me: Rruga drejt BE kalon nga Parlamenti i plotë

Nga vaksinat, tek çështjet më të nxehta politike në Ballkanin Perëndimor. I nisur me një  ngarkesë vaksinash, Komisioneri i BE-së për Zgjerimin, Oliver Varhelyi, u ul dje në Tiranë, pas vizitës në Beograd e Shkup, ku foli për dialogun Kosovë-Serbi dhe ngërçin e Maqedonisë së Veriut në hapjen e negociatave për anëtarësim.

Ky tur i lajmëruar më herët, përkoi me situatën paszgjedhore në Shqipëri, me opozitën e cila flet për masakrim të procesit dhe vijimin e një beteje për të dëshmuar dhe faktuar manipulimin.

Varhelyi është shprehur se pas fushatës, që e cilësoi si të zjarrtë, komunitetit të Bashkimit Europian i nevojiten rezultatet e qarta dhe përfundimtare.

Për më tepër lexoni Gazetën Liberale, print ose online!

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH