Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me: Reciprocitet i paralajmëruar i Albin Kurtit

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet me: Reciprocitet i paralajmëruar i Albin Kurtit

Masa e qeverisë Kurti për reciprocitet të targave me Serbinë rrezikon të ndezë konfliktin mes dy vendeve.

Ky vendim vjen pas dështimit të dialogut në Bruksel, ndërsa Lajçak ka takuar dy liderët pak ditë më parë.

Presidenti Vuçiç flet për kundërpërgjigje masash ekonomike e politike, ndërsa kërkon zgjidhje nga Bashkimi Europian. BE dhe ShBA u bëjnë thirrje palëve për vetëpërmbajtje.

Këto dhe shumë të tjera do t'i gjeni në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH