Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me: Po vijnë shamikuqtë

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet me: Po vijnë shamikuqtë

Të dielën  në Kosovë mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare dhe sipas sondazheve Vetëvendosja do të jetë fituese e tyre.

Përveç moskandidimit të Albin Kurtit, rrezikut të zgjedhjeve të reja të parakohshme për shkak të vështirësisë së “presidentit të ri”, VV, e cila mbushi disa ditë më parë Kosovën me shami të kuqe, do të provohet në qeverisje, në një moment  kur vendi ka disa sfida imediate, mes të cilave raportet e Kurtit me SHBA dhe marrëveshja me Serbinë.

Këto dhe shumë të tjera do t'i lexoni në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH