Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me: Pikëpyetjet e një largimi

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet me: Pikëpyetjet e një largimi

A e lanë qëllimisht EURALIS dhe OPDAT Ardian Dvoranin në dorë të KLGJ-së, e cila u kërkoi opinionin e misioneve amerikane dhe të BE për qëndrimin e tij në Gjykatën e Lartë?

Heshtja e socialistëve për një nga konfliktet më të forta mes tyre dhe Presidentit.

Vendimi i Këshillit të Lartë Gjyqësor për përfundimin e  mandatit e Ardian Dvoranit si Gjykatës i lartë dhe për pasojë edhe si  Kreu i KED ka rihapur spekulimet se cilët ishin autorët e vërtetë të këtij vendimi. Një pakt ri mes Presidentit dhe Kryeministrit është i pari që qarkullon.

Këto dhe shumë të tjera do t'i lexoni në Gazetën Liberale në print sot. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH