Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me: Nga kriza lokale në krizat globale

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet me: Nga kriza lokale në krizat globale

Tingëllon paradoksale që Shqipëria merr presidencën e radhës së OSBE, që në ADN e saj ka ndërmjetësimin dhe bashkëpunimin në rrafsh ndërkombëtar, ndërsa në planin lokal prej një viti nuk ka dritë dialogu mes kryeministrit Rama dhe liderit të opozitës, Basha.

Sfidat e drejtimit një vjeçar dhe pesha e lehtë shqiptare përballë krizës 6 vjeçare ruso-ukrainase.

Me notat solemne në fjalimin e tij, ndërsa fliste për misione si sigurimi i paqes dhe demokracisë në botë, kryeministri Rama dukej krejt i përfshirë në rolin e ri të presidencës së Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Europë.

Këto dhe shumë të tjera do t'i lexoni sot në Gazetën Liberale në print./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH