Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me: Nga dekriminalizimi te dekomunistifikimi

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet me: Nga dekriminalizimi te dekomunistifikimi

Incidenti me deputetin socialist Bujar Çela dhe vlerësimin e tij për figurën e diktatorit Hoxha, i çon demokratët të rimarrin një nismë të vjetër.

Deputeti Alibeaj zbuloi dje se PD do të punojë mbi një paketë ligjore për dekomunistifikimin e shoqërisë shqiptare.

Duket se demokratë, pasi propozuan Ligjin për Dekriminalizimin, kërkojnë tanimë edhe dekomunistifikimin e politikës, duke mos hequr dorë edhe nga i ashtuquajturi Vetting i Politikanëve.

Këto dhe shumë të tjera do t'i gjeni në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH