Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me: Në Parlament, pa Berishën!

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet me: Në Parlament, pa Berishën!

Pas takimit me kryedemokratin Basha, mesazhi i ambasadores Yuri Kim ishte i qartë.

Në shtator, ShBA pret që PD të jetë në Parlament, pa ish-kryeministrin Berisha, i shpallur non grata nga Sekretari Amerikan i Shtetit.

Berisha ka rikonfirmuar qëndrimin se do të jetë në Kuvend, ndërsa Basha ende nuk ka artikuluar qartë hapat që PD do të hedhë në të ashtuquajturën betejë për demokraci dhe zbardhjes së masakrës zgjedhore, ndërsa presioni ndërkombëtar rritet.

Këto dhe shumë të tjera do t'i lexoni në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH