Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me: Ndërtimet që pastrojnë paratë

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet me: Ndërtimet që pastrojnë paratë

Kryedemokrati tha se përmes sektorit të ndërtimeve në tre vitet e fundit janë pastruar 1.6 miliardë euro. Ai hodhi akuza se lidhjet e krimit të organizuar janë në qeveri dhe Kuvend.

Basha bëri thirrje që të miratohet propozimi i PD për Vetingun në Politikë.

Megjithë polemikat në Kuvend, opozita e votoi ligjin e ndryshuar për parandalimin e pastrimit të parave.

Këto dhe shumë të tjera do t'i gjeni në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH