Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me: Mandatet e Vetingut në Venecia

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet me: Mandatet e Vetingut në Venecia

Opozita braktisi sërish mbledhjen e Këshillit të Legjislacionit, ndërsa kërkesa e tyre për shqyrtim të njëkohshëm të amendamenteve të propozuara prej tyre u refuzua nga socialistët.

Por kjo nuk e pengoi maxhorancën të votojë për të kërkuar Opinionin e Venecias për zgjatjen e mandatit të organeve të Vetingut.

Fatmir Xhafaj abstenoi dhe kërkoi adresimin e pesë çështjeve në lidhje me performancën e organeve në fjalë.

Ndërsa Kuvendi do të presë raportin e ekspertëve ndërkombëtarë, ambasadorja amerikane ka qenë e qartë se duhet të miratohet.

Këto dhe shumë të tjera do t'i gjeni në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH