Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me: Kundërpërgjigjet Rusia

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet me: Kundërpërgjigjet Rusia

Autoritetet ruse njoftuan dje vendimin për dëbimin e një diplomateje shqiptare si kundërpërgjigje të drejtpërdrejtë ndaj vendimit të njëjtë të marrë muajin e kaluar nga Shqipëria ndaj një diplomati rus.

Ministria e Jashtme ruse, thirri ambasadorin e Shqipërisë në Moskë Arben Gazioni, të cilit i dorëzoi “Notën” përmes së cilës, Sekretarja e parë e ambasadës shqiptare, Jonida Dogu shpallej “person i padëshiruar” dhe se ajo duhet të linte territorin e Federatës ruse brenda 72 orësh.

Këto dhe shumë të tjera do t'i lexoni në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH