Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me: Kodi në Venecia

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet me: Kodi në Venecia

Veç kthimit të Reformës Zgjedhore në Kuvend , presidenti ka kërkuar opinionin e Komisionit të Venecias, sepse sipas tij ndryshimet janë të njëanshme, pa konsensus dhe cenojnë parimin e sigurisë juridike.

Kur një ligj  merret në shqyrtim nga “Venecia” atëherë shteti kërkues pezullon hyrjen në fuqi, por përkundër kësaj nga maxhoranca erdhën sinjale për rrëzimin e dekretit të Metës.

Këto dhe shumë të tjera do t'i gjeni në Gazetën Liberale. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH