Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me: Kandidati

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet me: Kandidati

Atë që paralajmëroi në qershor, Sali Berisha e konfirmoi dje nga Kavaja.

Ai do të kandidojë për të rimarrë kryesinë e PD-së, por tha se kjo garë do të jetë e hapur dhe e lirë për këdo që ka të tilla ambicie.

Këtë javë do të vendoset edhe data për mbledhje e Kuvendit Kombëtar, të cilin Basha e cilëson si “anti-amerikan” dhe është shprehur se nuk do ta lejojë.

Ish-kryeministri u ka bërë thirrje deputetëve demokratë të mos votojnë ndryshimet kushtetuese, ndërsa kryedemokrati e ka akuzuar se po intimidon strukturat.

Këto dhe shumë të tjera do t'i lexoni në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH