Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me: I habitur nga kritikat e Ramës

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet me: I habitur nga kritikat e Ramës

Në lidhje me tonet kritike të kryeministrit Edi Rama ndaj BE-së për mungesë solidariteti ndaj Ballkanit në proçesin e vaksinimit, Soreca tha se ndjehej i habitur nga ky qëndrim i kryeministrit.

Ambasadori BE në Tiranë Luigi Soreca në një intervistë për Zërin e Amerikës shprehet se beson që negocitatat me Shqipërinë do të hapen gjatë presidencës portugeze në 6 muajt e parë të këtij viti. Në lidhje me tonet kritike të kryeministrit Edi Rama ndaj BE-së për mungesë solidariteti ndaj Ballkanit në proçesin e vaksinimit, Soreca tha se ndjehej i habitur nga ky qëndrim i kryeministrit. Ambasadori i BE-së flet edhe për projekt-ligjin e debatueshëm “antishpifje” për median on-line, për të cilin ai beson se qeveria nuk do të përpiqet ta miratojë përsëri në parlament.

Këto dhe shumë të tjera do t'i lexoni në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH