Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me: Edhe ndëshkimi në dorë të Ramës

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet me: Edhe ndëshkimi në dorë të

Kryeministri Rama prezantoi dje AntiKÇK, një paketë të debatueshme që pritet të pastrojë sistemin nga gjyqtarët dhe prokurorët e korruptuar. Ligji special që do të zbatohet nga struktura brenda Policisë së Shtetit, përplasja me SPAK dhe marrja në dorë e hetimeve nga qeveria.

Ndërsa Këshilli i Lartë i Prokurorisë zgjodhi tetë anëtarët e SPAK, kryeministri Rama do të prezantonte dje, mes programit dyvjeçar të qeverisë, edhe paketën e lajmëruar AntiKÇK, që do të luftojë krimin e organizuar dhe aleatët e tij në sistemin e vjetër e të korruptuar të drejtësisë.

Këto dhe shumë të tjera do t'i lexoni në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH