Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me: E vogla, hapje e madhe

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet me: E vogla, hapje e madhe

Duke numëruar disa veprimtari që do të vijojnë të mbyllura, kryeministri tha se e hëna gjen thuajse gjithçka të hapur në vend.

Një hapje që nuk sheh ndryshim thelbësor, pa transport publik dhe pa veprimtari sportive e kulturore. Kufizimet e orareve mbeten dhe skenari i sezonit turistik, i ngjan një udhëtimi sa  retrospektiv, me plazhe publike aq edhe futurist, me pushues që matin temperaturën para se të shtrihen në rërë

Fashat orare mbeten në fuqi, ashtu si edhe etiketimi si zona të kuqe, në të gjithë rrethet ku ka pasur të infektuar dhe transporti publik i pezulluar.

Këto dhe shumë të tjera do t'i lexoni sot në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH