Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me: Dy kushtet e Ramës për zgjedhjet

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet me: Dy kushtet e Ramës për zgjedhjet

Hapja e listave 100 përqind dhe koalicionet parazgjedhore nën një subjekt të vetëm janë dy çështjet ku pritet të fokusohet debati parlamentar, ndërsa kryeministri tha se për to do të kërkohet konsensus 100 % por jo duke pritur përjetësisht.

Listat nuk do të hapen plotësisht, nëse nuk garantohet mekanizimi për ekuilibrin gjinor, ndërsa opozita është kundër ndryshimit të formulës së koalicioneve parazgjedhore.

Këto dhe shumë të tjera do t'i lexoni në Gazetën Liberale në print sot. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH