Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me: Dimri i Madh i Energjisë

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet me: Dimri i Madh i Energjisë

Kryeministri Rama i paralajmëroi shqiptarët për krizën e re energjetike.

Rritjet marramendëse  të  gazit, karburanteve dhe së fundi energjisë elektrike, do të sjellin pasoja  tronditëse edhe në Shqipëri.

Ndonëse kjo krizë ka  vënë në alarm të gjithë botën, ai u zotua se qeveria do të mbrojë shtresat në nevojë dhe siguroi në kapërcim të saj, ashtu si me rindërtimin pas tërmetit dhe menaxhimin e pandemisë.

Kreu i PD-së, Basha doli me shtatë propozime konkrete për daljen nga kjo krizë e re.

Këto dhe shumë të tjera do t'i gjeni në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH