Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me: “Deti”, nuk ka zgjerim pa marrëveshje

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet me: “Deti”, nuk ka zgjerim pa marrëveshje

Kryeministri flet për median greke mbi marrëveshjen për ndarjet e kufirit detar me fqinjët, duke propozuar sërish zgjedhjen e çështjes në gjykatën ndërkombëtare.

Në pritje të përgjigjes greke, Rama shprehet se është krenar që e ka mik presidentin Erdogan dhe se konfliktet e Mesdheut lindor do zgjidhen me dialog.

Këto dhe shumë të tjera do t'i gjeni në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH