Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me: Berisha-Kim, debati vazhdon

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet me: Berisha-Kim, debati vazhdon

Ambasadorja Kim tha se ShBA nuk do të bashkëpunojë me individë “non grata”.

Berisha, i cili pretendon të marrë sërish kryesimin e PD-së, deklaroi se nuk do ta presë në zyrën e tij ambasadoren amerikane.

Të përfshirë në një debat në distancë prej muajsh, ish-kryeministri e akuzoi diplomaten se punon për llogari të filantropit George Soros.

Berisha tha se plani i Soros ka qenë shpërbërja e PD-së, të cilin ai e ndali përmes nismës së fundit dhe premtoi se me të ardhur në krye të qeverisë do ta shpallë “non grata”.

Këto dhe shumë të tjera do t'i gjeni në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH