Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me: Basha surprizon me 18 Dhjetorin

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet me: Basha surprizon me 18 Dhjetorin

Në ditën e themelimit të Partisë Demokratike, nuk do të ketë Kuvend Kombëtar. Lulzim Basha u shpreh i prerë gjatë mbledhjes së Kryesisë dje, duke akuzuar Berishën se kërkon të izolojë partinë dhe t’i kundërvihet ShBA për interesa personale.

Kryedemokrati bëri me dije se Kuvendi Kombëtar, i vetmi sipas tij legjitim, do të mblidhet më 18 dhjetor.

Ai shkoi më tej me akuzat e tij, duke thënë se ish-kryeministri kërkon të dëmtojë PD në zgjedhjet e ardhshme.

Këto dhe shumë të tjera do t'i gjeni në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH