Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me: Ata u bënë pesë

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet me: Ata u bënë pesë

Kuvendi votoi me 96 vota kandidaturën e prokurorit Altin Binaj, i cili bëhet anëtari i 5 i Gjykatës Kushtetuese.

Binaj ishte e vetmja kandidaturë që u paraqit nga KED para deputetëve. Tashmë Gjykatës Kushtetuese i duhet edhe një emërim i ri për t’u bërë funksionale.

Këto dhe shumë të tjera do t'i lexoni në Gazetën Liberale. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH