Aktualitet

Gazeta Liberale: Edhe 8 ditë, për të mos e grisur marrëveshjen

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale: Edhe 8 ditë, për të mos e grisur

Kryeministri Rama paralajmëron sërish opozitën. Edhe pa dakordësi, drafti do t’i kalojë Komisionit  parlamentar të Reformës Zgjedhore, afati  i së cilës skadon më 30 qershor.

Me gjithë thirrjet e ndërkombëtarëve për miratim gjithëpërfshirës të saj, kreu i qeverisë tha dje se me situatën politike tripolare, maxhoranca nuk i ka votat për miratimin e Kodit të ri, ndërsa nga një anë ka propozime të reja të PD-së për KQZ dhe nga ana tjetër deputetët në parlament kërcënojnë se nuk do ta votojnë nëse nuk adresohen kërkesat e tyre.

Këto dhe shumë të tjera do t’i lexoni sot në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH