Aktualitet

Gazeta Liberale çelet sot me: Ok me SHBA!

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale çelet sot me: Ok me SHBA!

Pas ndryshimit të kursit nga opozita  që bërtet në rrugë dhe rikthimit tek protestat, kryedemorkati u zotua para ambasadores Yuri Kim për pëmbylljen e Reformës Zgjedhore brenda 31 majit.

Më sytë nga e ardhmja, Basha duket besimplotë largimin me votë të kryeministrit, megjithëse kanë mbetur vetëm pesë ditë nga skadimi i afatit dhe mes mosdakordësive të palëve, maxhoranca është shprehur kundër qeverisë kalimtare, që opozita e sheh si të vetmen garanci për zgjedhje të lira e të ndershme.

Një diskutim për të ardhmen, jo për të shkuarën. Kështu e përshkroi ambasadorja amerikane atë me kryedemokratin Basha dje.

Këto dhe shumë të tjera do t'i lexoni sot në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH