Aktualitet

Emrat/ Gara për Këshillin Bashkiak, PS kryeson me 23 mandate në Korçë, ja kush e ndjek pas

Shkruar nga Liberale
Emrat/ Gara për Këshillin Bashkiak, PS kryeson me 23 mandate në

Në Korçë ka nisur numërimi për anëtarët e Këshillit Bashkiak. Sipas përditësimit të KQZ-së, Partia Socialiste kryeson me 23 mandate. Më pas vijon koalicioni “Bashkë Fitojmë” me 9 mandate.

Partia Agrare Ambjentaliste e Shqipërisë dhe Partia Demokratike kanë siguruar nga 2 mandate.

Partia Republikane Shqiptare, Partia Socialdemokrate, Aleanca Arbnore Kombëtare, Nisma Thurje dhe Lazjon Pjetri kanë siguruar secili nga një mandat.

Partia Socialiste

1. Ada Romeo Përmeti

2. Erjon Ramadan Nexhipi

3. Ana Sulejman Verushi

4. Petrika Vasillaq Tollkuçi

5. Anxhela Arben Taho

6. Pandi Koli Bello

7. Edlira Jani Mitre

8. Emiljano Agron Muharem

9. Alma Bexhet Burda

10. Erjon Pëllumb Kurti

11. Majlinda Shyqyri Like

12. Llambert Thomaq Malaveci

13. Valmira Dajlan Nano

14. Kostika Thanas Zguri

15. Majlinda Andon Duni

16. Altin Safet Habip

17. Paola Albert Kodra

18. Julian Ilir Mema

19. Ornela Petrit Alikaj

20. Erjols Agim Haxhillari

21. Gurije Ridvan Dedelli

22. Joan Stavri Deli

23. Marsela Nevrus Ciro Marin

Koalicioni “Bashkë Fitojmë”

1. Devis Xhezar Osman

2. Suela Teki Dinellari

3. Irvin Ilia Bode

4. Ismeralda Miri Seidolli

5. Fidel Artur Kreka

6. Jorida Arqile Romaçka

7. Lorenc Andrea Nako

8. Alketa Pavli Zheku

9. Thoma Kristo Marku

Partia Agrare Ambientaliste

1. Erald Maksim Fejzulla

2. Dorina Barjam Qyteza

Partia Demokartike

1. Elvin Behar Bregu

2. Laureta Myfit Alidinaj

Partia Socialdemokrate

1. Julian Kujtim Kodra

Partia Republikane Shqiptare

1. Kristiano Aurel Koçibelli

Aleanca Arbnore Kombëtare

1. Skënder Leonard Dinellari

Nisma Thurje

1. Klajdi Petrika Pllaha

Sakaq, Lazjon Petri ka siguruar 1 mandat.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH