Aktualitet

Gazeta Liberale hapet sot me: Fushatë e përgjakur 

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet sot me: Fushatë e përgjakur 

Përplasja gjatë Ditës së Verës mes simpatizantëve partiakë në Elbasan, paralajmëroi se fushata elektorale për zgjedhjet e 25 prillit nuk do të ishte e qetë. Policia shoqëroi disa prej personave që u përfshinë në incident, ndërsa ngjarja do t’ua linte vendin të tjerave.

Po në qarkun e Elbasanit, një kandidat për deputet i PD-së do të konfrontohej fizikisht me një biznesmen në zone. Pak ditë më parë një tjetër ngjarje do ta trondiste fushatën në Kavajë, ku mbeti i plagosur sekretari i degës së PD-së në qytet. Por ajo që do ta përgjakte fushatën vetëm pak ditë para së dielës së votimeve ishte vrasja në Elbasan e Pjerin Xhuvanit, i përfshirë në politikë deri më 2015-n në radhët e LSI-së dhe plagosja e katër të tjerëve, ndër ta edhe një efektive policie.

Për më tepër lexoni Gazetën Liberale, print ose online.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH