Aktualitet

Fshihej në pallat në lagjen "Ali Demi", arrestohet i riu i kërkuar...

Shkruar nga Liberale
Fshihej në pallat në lagjen "Ali Demi", arrestohet i riu i

Policia e Tiranës ka vënë në pranga 29-vjeçarin, Taulant Manaj.

Ai ishte i shpallur në kërkim për vrasje në tentativë. Gjithashtu akuzohet edhe për ‘Armëmbajtje pa leje”.

Manaj u kap, teksa fshihej në një pallat në lagjen “Ali Demi”, në kryeqytet.

Njoftimi i policisë

Kapet dhe ndalohet një shtetas i shpallur në kërkim për “Vrasje me paramendim e mbetur në tentativë” dhe “Armëmbajtje pa leje”.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Polcisië Nr.1 në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative se një person në kërkim nga Vlora fshihej në një pallat në lagjen “Ali Demi” dhe falë një pune të mirëorganizuar në bashkëpunim me Patrullat e Përgjithshme të këtij Komisariati, zhvilluan dhe finalizuan operacionin policor të koduar “Befasia”.

Si rezultat i operacionit në orët e vona të mbrëmjes së djeshme u bë e mundur kapja e personit në kërkim:

– T. M., 29 vjeç, lindur në Vlorë dhe banues në Vlorë.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim, pasi Prokuroria pranë Gjykatës së Apelit Vlorë më datë 18.09.2018 ka dërguar urdhërin për ekzekutimin e vendimit penal të Gjylkatës së Apelit Vlorë, e cila ka vendosur masën e sigurisë nga “Arrest në shtëpi” në atë me “Arrest me burg” për veprat penale “Vrasje me paramendim e mbetur në tentativë” dhe “Mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municioneve”.

U njoftur Drejtoria Vendore e Policisë Vlorë për ndjekjen e mëtejshme të procedurave./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH