Sport

FSHF tjetër letër për qeverinë: Ky është protokolli, kërkojmë...

Shkruar nga Liberale

Federata Shqiptare e Futbollit i është drejtuar zyrtarisht kryeministrit Edi Rama dhe ministrive të linjës në lidhje mundësinë e rikthimit të futbollit sa më shpejt në fushën e lojës.

“Përmes kësaj shkrese iu kërkojmë një grup punë të përbashkët për implimentimin e këtij protokolli. Ky protokoll është përgatitur pas konsultimeve me ekspertët e FIFA-s, UEFA-s dhe disa federatave homologe si dhe me stafin mjekësor të ekipeve kombëtare”, lexohet në letrën e Federatës Shqiptare të Futbollit. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH