Showbiz

Fruti i thatë që “bën mrekulli” në moshën 55-vjeçare

Shkruar nga Liberale
Fruti i thatë që “bën mrekulli” në moshën

Një mikrobiom i shëndetshëm i zorrëve është çelësi për shëndetin fizik dhe mendor gjatë gjithë jetës, me kërkime shkencore që ndonjëherë e lidhin atë me mbrojtjen e mushkërive të fëmijëve kundër astmës, kundër plakjes dhe shëndetit mendor ndër të tjera. Megjithatë, kushte të ndryshme, si menopauza dhe reduktimi i hormoneve ovariane që ajo sjell, mund të prishin ekuilibrin e saj dhe të çojnë në një rritje të yndyrës së trupit, një ulje të metabolizmit dhe rezistencës ndaj insulinës.

Megjithatë, për rastin e mësipërm dhe gratë që kanë kaluar fazën pas menopauzës, ekziston një aleat ushqimor që mund të kontribuojë ndjeshëm në restaurimin e mikrobiomës. Sipas hulumtimit të publikuar në "Food & Function", ajo nuk është gjë tjetër veçse kumbulla e thatë. Efekti i tij i dobishëm tek gratë pas menopauzës ishte theksuar tashmë nga studimet e mëparshme, komentoi autorja e studimit Mary Jane De Souza, Profesore e nderuar në Universitetin e Pensilvanisë, duke shpjeguar se këto gjetje dhanë shtysë për të hetuar përfshirjen e mundshme të mikrobiomës së zorrëve në efektet pozitive. për shëndetin.

Studimi i kontrolluar i rastësishëm përfshiu 143 gra në postmenopauzë të moshës 55 deri në 75 vjeç, të cilat u ndanë në tre grupe, 54 morën 50 gr kumbulla në ditë, 37 deri në 100 gr kumbulla çdo ditë dhe 52 gra nuk morën. Dymbëdhjetë muaj më vonë, u vunë re ndryshime të rëndësishme në mikrobiomën fekale të grave nga grupet e kumbullës së thatë, ku kryesorja ishte rritja e popullsisë së baktereve nga familja Lachnospiraceae, baktere që ofrojnë përfitime të shumëfishta për nikoqirin e tyre. Sipas disa shkencëtarëve, mikrobioma e jashtëqitjes është një pasqyrë e zorrëve.

Kumbullat e thata mund të provojnë të jenë një ndërhyrje e rëndësishme jo-farmaceutike për shëndetin e zorrëve, si dhe një përgjigje ndaj interesit në rritje të konsumatorëve për një shëndet më të mirë të zorrëve. "Është një ushqim natyral dhe i plotë që konsumatorët mund ta përfshijnë lehtësisht në vaktet ose ushqimet e tyre të përditshme," komentoi Andrea N. Giancoli, Këshilltar i Ushqyerjes në Bordin e Kumbullave të Kumbullave të Kalifornisë, një organ mbrojtës dhe avokues për industrinë e kumbullave premium të Kalifornisë.

Ushqimi anti-inflamator që ndihmon në parandalimin e osteoporozës

Studimi i fundit i shton hulumtimit intensiv në lidhjen midis ngrënies së kumbullave të thata, shëndetit të zorrëve dhe efekteve të mundshme të dobishme në sisteme të tjera të rëndësishme të trupit. Për shembull, një rishikim i kohëve të fundit nga Universiteti Shtetëror i Pensilvanisë sugjeroi se komponimet fenolike dhe fibra në kumbulla të thata mund të nxisin ndryshime në mikrobiomën e zorrëve për të përmirësuar shëndetin e kockave./Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH