Sport

Franca thellon rezultatin, shënon golin e dytë

Shkruar nga Liberale
Franca thellon rezultatin, shënon golin e dytë

Po luhet në "Air Albania Stadium" takimi mes Shqipërisë dhe Francës, i vlefshëm për grupin H kualifikues të Euro 2020.

Ky është takimi i parë zyrtar që po zhvillohet në këtë impiant, i cili u inaguruar vetëm pak momente më parë nga presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin, kreu i FSHF, Armand Duka dhe kryeministri, Edi Rama.

"Live" te gjithë rastet dhe momentet pikante të ndeshjes

31' Shqiperia humb busullen. Griezmann shenon golin e dyte. 

8' Tolisso shenon golin e avantazhit. 

1' Nis takimi mes Shqipërisë dhe Francës

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH