Aktualitet

FotoLajm/ Radhë të gjata, çfarë po ndodh tek Ambasada Gjermane

               Publikuar në : 18:20 - 15/05/19 R Liberale

Gjermania është shndërruar toka e premtuar për shumë të rinj shqiptarë, pasi shumë prej tyre po shfrytëzojnë të gjitha mënyrat ligjore për t’u larguar dhe për të gjetur punë jashtë vendit.

Fotot e publikuara më poshtë tregojnë një numër të madh të rinjsh dhe qytetarësh pranë Ambasadës Gjermane në Tiranë, teksa qëndrojnë në radhë për të dorëzuar dokumentacionin përkatës për një kontratë punësimi.

Këto imazhe të kthejnë në kujtesë radhët e gjata në ambasada, kur shqiptarët prisnin për të marrë vizën për të udhëtuar jashtë vendit./ Gazeta Liberale

1gj 2gj 3gj 4 gj
<
>
(Visited 5 times, 1 visits today)

Etiketa: ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *