Showbiz

Foto/ Valdrin Sahiti stilon fustanin vezullues të Sirenës së Vogël

Shkruar nga Liberale

Aktorja amerikane Halle Bailey, e cila luan rolin e sirenës në filmin "The Little Mermaid" ka veshur në premierë një fustan nga stilisti shqiptar, Valdrin Sahiti.

Fundi i fustanit duket si një bisht sirene dhe busti imitonte guaskat e detit.

“Ky moment do të thotë gjithçka për mua, jam shumë mirënjohëse që jam këtu. Thjesht ndihem shumë e nderuar dhe jam e lumtur që më në fund ka ardhur dita ku të gjithë mund ta shikojmë”, tha ajo për Deadline në këtë ngjarje.

Filmi do të shfaqet në kinema më 26 maj.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH