Aktualitet

Foto/ Si po fshihen në Durrës gjurmët e dëmeve nga tërmeti

Shkruar nga Liberale
Foto/ Si po fshihen në Durrës gjurmët e dëmeve nga

Tërmeti i fuqishëm i 26 nëntorit, përpos dhjetëra viktimave dhe qindra të plagosurve solli edhe dëme të shumta materiale.

Në Durrës ka nisur me shpejtësi rikonstruksioni i godinave duke mundësuar kështu fshehjen e gjurmëve të dëmeve. Në fotografitë e mëposhtme shihen punimet aktuale në një pallat në rrugën Dhimitër Kraja.

Menjëherë pas lajmit në Top Channel policia ka ardhur dhe ka filmuar një patrullë policie.

[gallery columns="1" size="full" ids="1107701,1107702,1107703"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH