Aktualitet

Foto/ Rama i shkon në shtëpi ish-Presidentit të Francës, Sarkozy

               Publikuar në : 20:14 - 16/06/21 liberale

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka shkuar në Paris për të takuar ish-Presidentin e Francës, Nikolas Sarkozy.

Rama thotë se e ka mik special Sarkozynë teksa i ka shkuar në shtëpi këtij të fundit. Ai tregon se me të këshillohet për sfidat e Shqipërisë e rajonit në rrugën e zhvillimt ekonomik, social e integrimit në BE.

“Me një mik special në shtëpinë e tij në Paris, presidentin Nicolas Sarkozy, me të cilin kam privilegjin të këshillohem për sfidat e Shqipërisë dhe rajonit tonë, në rrugën e zhvillimit ekonomik e social, e të integrimit europian”, shkruan Rama.


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back