Aktualitet

Foto/ Peshkaqeni i rrallë bie në rrjetën e peshkatarëve të Vlorës

               Publikuar në : 14:53 - 13/08/19 LP

Gjatë ditës së sotme një peshkaqen ka rënë në rrjetat e peshkatarëve në afërsi të zonës së Rradhimës në Vlorë.

Peshkaqeni i kapur është 1.5 metra i gjatë. Ky lloj peshkaqeni është shumë i rrallë për ujërat shqiptarë.

Sipas peshkatarëve që kanë kapur këtë peshkaqen, shfaqja e tyre në afërsi të Gjirit të Vlorës, vjen dhe për shkak të ngrohjes.

Ndërkohë, ekspozimi i tij në tavolinën e një lokali pranë plazhit, ka tërhequr mjaft turistë kureshtarë./Gazeta Liberale

Screenshot_4-11-1000x392 Screenshot_5-13-1000x377 Screenshot_6-12-1000x389 Screenshot_7-10 Screenshot_7-10-600x360
<
>
(Visited 157 times, 1 visits today)

Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *