Aktualitet

Foto/ Njëri emigrant në Itali, tjetri martohej në shtator, detaje të reja nga aksidenti tragjik në Tiranë

Shkruar nga Liberale

Zbulohen detaje të reja nga aksidenti i ndodhur mbrëmjen e djeshme në Tiranë ku mbetën të vdekur dy të rinj.

Denis Çali dhe Brusild Gjyla janë dy të viktimat që humbën jetën nga aksidenti i rëndë në fshatin Fortuzaj.

Ata udhëtonin me një mjet tip “Range Rover” i cili doli nga rruga dhe përfundoi në humnerë. I pari që ndërroi jetë ishte Gjyla. Në mëngjes, ndërroi jetë në spital edhe 33-vjeçari, Denis Çali.

[caption id="attachment_1372635" align="alignnone" width="640"] Denis Çali[/caption]

Mësohet se Çali kishte vetëm disa ditë që ishte kthyer nga Italia, ku jetonte dhe punonte si emigrant.

Historia është e dhimbshme për Brusild Gjylën, i cili priste të kurorëzonte dashurinë në martesë në muajin shtator.

[caption id="attachment_1372631" align="alignnone" width="640"] Brusild Gjyla[/caption]

Dyshohet se të rinjtë nuk e kanë njohur zonën, për shkak edhe të ndriçimit të paktë, kanë humbur drejtimin duke rënë në humnerë.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH