Aktualitet

Foto/ Nën rrënojat e Thumanës, çfarë ka mbetur pas tërmetit

Shkruar nga Liberale
Foto/ Nën rrënojat e Thumanës, çfarë ka mbetur pas

Tërmeti i 26 nëntorit ndërpreu në mes jetën e disa banorëve, e për të tjerë u ndërpre përditshmëria. Ndërkohë që Thuama mbulohet nga rrënojat, mijëra kujtime kanë mbetur mes tyre.

Gazetari Enrik Mehmeti, përmes fotove ka treguar se çfarë ka mbetur nën rrënoja, foto, fletore, rroba, e mbi të gjitha dhimbje për diçka që iku dhe nuk kthehet më.

52 persona humbën jetën si pasojë e tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit, ndërsa qindra të tjerë u plagosën./Gazeta Liberale

[gallery columns="1" size="full" ids="1107892,1107893,1107894,1107895,1107896,1107897,1107898,1107899"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH