Aktualitet

Foto/ Ndryshimi drastik i Alvinit, jeta e bukur pas kthimit në shtëpi

               Publikuar në : 10:27 - 14/11/19 liberale

Rasti i Alvin Berishë preku shumëkënd dhe mbi të gjitha krijoi shpresë, sepse pas 5 vitesh i ndarë nga familja, ai u shpëtua në kampi i ‘ferrit’ në Siri dhe u rikthye në familjen e tij.

Mediat vazhdojnë të ndjekin me shumë vëmendje kthimin e tij, për të parë përshtatjen e 11 vjeçarit, i cili për shumë kohë u detyrua të jetojë në kushte të tmerrshme.

Para disa ditës u publikua në rrjetet sociale videoja e takimit të të miturit me gjyshin e tij, ndërsa kanë dalë edhe disa foto nga transformimi i tij.

Alvin duket shumë i lumtur, pasi dashuria e familjes ka bërë të vetën, duke i dhënë jetë këtij vogëlushi./Gazeta Liberale

<
>
alvin-3 74670737_2531321343647984_6285691166046289920_n 73323072_2274524176009821_4128774060467290112_n 73352245_509283103245571_1220685720486674432_n Alvin-Berisha-libero-Mezzaluna-Rossa-1024x570 62259112_418262602347622_9093301245807951872_o aaw-1

Tags: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back