Medium Personazhe

Foto/ Ndahet nga jeta fotografi i njohur i VIP-ve

               Publikuar në : 15:56 - 04/09/19 LP

Është ndarë nga jeta në moshën 74-vjeçare fotografi gjerman Peter Lindbergh.

Ai njihet si fotografi i yjeve të Hollivudit dhe shumë nga fotot më të bukura që gjenden në rrjet të aktoreve e modeleve më të mira, mbajnë autorësinë e tij.

Puna e tij shfaqej rregullisht në kopertinat e revistave si Vogue dhe Harper’s Bazaar. Puna e tij i dha një shysë karrierës së supermodeleve si Naomi Campbell, Christy Turlington Burns dhe Linda Evangelista.

Në një karrierë që përshkoi më shumë se katër dekada, Z. Lindbergh u ngrit në mënyrë të qëndrueshme për t’u bërë një nga emrat më të njohur në fotografinë e modës për portretet e tij alternative kinematografike dhe natyraliste të modeleve, si dhe ishte i njohur për preferencën e tij për të xhiruar në të zezë dhe të bardhë.

Detyra e tij më e fundit, kishte qenë të xhironte 15 portretete njëngjyrëshe të subjekteve, si Greta Thunberg, aktorja Jane Fonda dhe modeli Adut Akech për numrin e shtatorit të “British Vogue”, i cili u redaktua nga Meghan Markle./Gazeta Liberale

merlin_160168617_68273aa3-e021-4a84-8bf1-afe69843a7b3-jumbo _108608343_mediaitem108608340 meghan-markle-peter-lindbergh-z merlin_160168566_038c46f7-9618-451e-bd69-bf6301c7eae7-articleLarge merlin_160168563_f8214252-9c8a-4ef6-85b3-c66160c7114b-jumbo merlin_78598120_9840ace0-58fe-42c9-b576-df4b93a2d0e6-jumbo merlin_158588277_dc4ff2fc-79b3-4c1f-9f4e-09f0be08a74d-jumbo
<
>
(Visited 212 times, 1 visits today)

Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *