Globi

Foto/ Ministrja e Jashtme "modele" e Kosovës!

Shkruar nga Liberale

Ditën e djeshme, Kuvendi i Kosovës miratoi qeverinë e re e cila do të drejtohet nga Avdullah Hoti.

Gjithashtu u prezantua edhe kabineti i ri qeveritar me zëvendëskryeministrat dhe ministrat e rinj, mes së cilëve ra diçka në sy.

Ministrinë e Jashtme të Kosovës do e drejtojë një vajzë e re, Meliza Haradinaj Stublla. Ajo ka qenë këshilltare e Ramush Haradinajt, gjatë kohës që ky i fundit ka qenë kryeministër.

Dhe ç'ka bie edhe më tepër në sy është mosha e saj dhe pamja prej modeleje. /Gazeta Liberle

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH