1

Foto/ Mercedes ndryshon ngjyrën për një kauzë shumë të madhe

               Publikuar në : 14:34 - 29/06/20 liberale

Njihen si “Shigjetat e argjendta”, por në sezonin e ri të Formula 1 që pritet të nisë kësaj jave, Mercedesi do të ndryshojë ngjyrat e njëvendësheve të saj në të zezë, si sensibilizim kundër racizmit dhe diskriminimit.

Nga fotoja e postuar në rrjetet sociale, njëvendëshja e gjitha e zezë do të ketë vetëm pak ngjyrë të gjelbër të sponsorit Petronas.

Mercedes njoftoi se edhe uniforma e kaska e Lewis Hamilton dhe Valtteri Bottas do të kenë ngjyrën e zezë si dominuese.

Tags: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back