Life Style

Foto/ Macron magjepset nga kryeministrja e re e Finlandës

               Publikuar në : 10:16 - 15/12/19 liberale

Sanna Marin, kryeministrja më e re në botë, rrëmbeu vëmendjen e mediave botërore pas zgjedhjes në këtë post pak dit më parë në Finlandë.

Marin, ka marrë pjesë në samitin e Bashkimit Europian dhe është takuar me udhëheqësit e BE dhe vendeve të tjera.

Ajo që ka tërhequr vëmendjen është takimi i saj me presidentin francez, Emmanuel Macron.

Macron është fotografuar duke u përqafuar e shkëmbyer batuta me kryeministren finlandeze, dhe duket qartë që i pari i Francës është mahnitur nga finlandezja.

Tags: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back