Aktualitet

FOTO LAJM/ Samiti i Procesit të Berlinit, Rama takohet me Mitsotakis

Shkruar nga Liberale

Kryeministri Edi Rama është takuar me homologun grek, Kyriakos Mitsotakis, i cili ndodhet në Tiranë në kuadër të samitit të Procesit të Berlinit. Kjo është vizita e parë e kryeministrit grek pas përplasjeve mes dy vendeve për sa i përket çështjes së Fredi Belerit, kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës në 14 Maj.

Beleri u arrestua pak ditë para zgjedhjeve për shit-blerje votash por Greqia ka kërkuar me ngulm lirimin e tij. Nga ana tjetër, Tirana zyrtare thotë se kjo çështje i takon drejtësisë dhe jo qeverisë shqiptare./I.S

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH