Aktualitet

Foto/ Kush është "Rrem Poturri", autori i 15 grabitjeve

Shkruar nga Liberale
Foto/ Kush është "Rrem Poturri", autori i 15 grabitjeve

Personi që shihni në foto është Andi Rexhepi, autori i 15 vjedhjeve të ndryshme i cili u arrestua sot.

Ai ndryshe njihet si  ‘Rrem Poturri’, një emër jo pak i njohur në fushën e grabitjeve duke nisur që nga shtëpitë e ‘yjeve’ në Greqi deri tek arrestimi së fundmi për grabitjen e Postës në Krujë.

Ai u konsiderua dhe si ‘koka’ i bandës së grabitjeve por më pas u la i lirë për shkak të mungesës së provave.

Por sot Policia ka vërtetua autorësinë e tij në 15 grabitje në vitet 2018- 2019 kryesisht në banka, argjendari, karburante etj. /Gazeta Liberale

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH