Life Style

Foto/ Kryeministrja e Finlandës i jep fund beqarisë

               Publikuar në : 12:08 - 05/08/20 liberale

Kryeministrja finlandeze, Sanna Marin, i ka dhënë fund beqarisë. Lajmi është bërë i ditur përmes një postimi të publikuar nga pjesëtarë të kabinetit të saj.

“Sana dhe Markus, prindër të një vajze dy vjeç e gjysmë, u martuan në rezidencën zyrtare të kryeministrit, në prani të familjes dhe miqve më të ngushtë”, thuhet në njoftimin e kabinetit të saj.

Sakaq, kujtojmë që Sanna dhe Markus Raikkonen kanë 16 vite që bashkëjetojnë bashkë, por vetëm së fundmi kanë vendosur që lidhjen e tyre ta kurorëzojnë në martesë.

<
>
Capture Capture1 Finnish-Prime-Minister-Sanna-Marin-married.img

Tags: ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back