Showbiz

Foto/ Kryeministrja e Finlandës i jep fund beqarisë

Shkruar nga Liberale
Foto/ Kryeministrja e Finlandës i jep fund beqarisë

Kryeministrja finlandeze, Sanna Marin, i ka dhënë fund beqarisë. Lajmi është bërë i ditur përmes një postimi të publikuar nga pjesëtarë të kabinetit të saj.

“Sana dhe Markus, prindër të një vajze dy vjeç e gjysmë, u martuan në rezidencën zyrtare të kryeministrit, në prani të familjes dhe miqve më të ngushtë”, thuhet në njoftimin e kabinetit të saj.

Sakaq, kujtojmë që Sanna dhe Markus Raikkonen kanë 16 vite që bashkëjetojnë bashkë, por vetëm së fundmi kanë vendosur që lidhjen e tyre ta kurorëzojnë në martesë.

[gallery columns="1" size="full" gss="1" ids="1155884,1155885,1155886"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH