Life Style

Foto/ Itali, balena gjendet e ngordhur në brigjet e Sorrentos

               Publikuar në : 12:50 - 21/01/21 liberale

Një balenë e ngordhur është gjetur në gjirin e Sorrentos në Itali.

Gjitari kishte ngecur shumë pranë bregut dhe kanë qenë banorët e zonës që kanë njoftuar autoritetet, të cilët e kanë transportuar kafshën në portin e Napolit.

Shkaqet e ngordhjes së ekzemplarit, një ndër më të mëdhenjtë e zbuluar deri tani në Mesdhe ende nuk dihen, por i mbetet shkëncëtarëve të zbulojnë më tepër rreth këtij gjitari.


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back