Showbiz

Foto/ Itali, balena gjendet e ngordhur në brigjet e Sorrentos

Shkruar nga Liberale

Një balenë e ngordhur është gjetur në gjirin e Sorrentos në Itali.

Gjitari kishte ngecur shumë pranë bregut dhe kanë qenë banorët e zonës që kanë njoftuar autoritetet, të cilët e kanë transportuar kafshën në portin e Napolit.

Shkaqet e ngordhjes së ekzemplarit, një ndër më të mëdhenjtë e zbuluar deri tani në Mesdhe ende nuk dihen, por i mbetet shkëncëtarëve të zbulojnë më tepër rreth këtij gjitari.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH