Sport

Foto/ Futbolli shqiptar në zi, ndahet nga jeta ish-presidenti i FSHF

Shkruar nga Liberale

Është ndarë nga jeta në moshën 86-vjeçare, ish-presidenti i FSHF-së Miço Papadhopuli, i cili konsiderohet si një prej lojtarëve më të mirë të Partizanit dhe futbollit shqiptar.

Papadhopulli ishte pjesë e skuadrës së Partizanit gjatë periudhës së suksesshme në vitet 195  1960, duke arkivuar me të kuqtë si mbrojtës, 6 tituj Kampion të Shqipërisë 1975,1958,1959,1961,1963,1964.

Përgjatë kësaj periudhe Miço Papadhopuli ka mbajtur edhe shiritin e kapitenit te skuadra e Partizanit.

Papadhopulli gjithashtu fitoi medaljen e argjendtë në turnetë ndërkombëtar të Laipcig të Gjermanisë(1958) dhe në Hanoi të Vietnamit(1963)./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH