Kryesore

Foto/ Dy të vdekur dhe dy të zhdukur nga cikloni në Greqi

               Publikuar në : 19:37 - 19/09/20 liberale

Dy viktima, një prej të cilëve një fermer shqiptar, dy të zhdukur, si dhe dëme të pallogaritshme, është bilanci i deritanishëm nga cikloni “Ianos” në Greqi.

Media greke ‘Protothema’ shkruan se sipas ekskpertëve është vlerësuar se brenda një nate ra shi sa për pesë muaj, duke shkaktuar dëme në banesa, si dhe duke lënë të mbyllur në shtëpi qindra qytetarë.

Që prej orëve të mëngjesit janë kryer qindra operacione shpëtimi. Në orët e para të mëngjesit ata arritën të nxirrnin një burrë të moshuar nga makina e tij, e cila kishte mbetur në një pellg uji.

<
>
farsala__4_-640x869 farsala__6_-640x1144 farsala__5_-640x869

Tags: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back