Globi

Foto/ Dy të vdekur dhe dy të zhdukur nga cikloni në Greqi

Shkruar nga Liberale
Foto/ Dy të vdekur dhe dy të zhdukur nga cikloni në Greqi

Dy viktima, një prej të cilëve një fermer shqiptar, dy të zhdukur, si dhe dëme të pallogaritshme, është bilanci i deritanishëm nga cikloni “Ianos” në Greqi.

Media greke 'Protothema' shkruan se sipas ekskpertëve është vlerësuar se brenda një nate ra shi sa për pesë muaj, duke shkaktuar dëme në banesa, si dhe duke lënë të mbyllur në shtëpi qindra qytetarë.

Që prej orëve të mëngjesit janë kryer qindra operacione shpëtimi. Në orët e para të mëngjesit ata arritën të nxirrnin një burrë të moshuar nga makina e tij, e cila kishte mbetur në një pellg uji.

[gallery columns="1" size="full" gss="1" ids="1162006,1162007,1162005"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH